KONST / Litografier / Litografi 15812071
nr 1581 2071
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Litografi, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Ömheten. Signerad, numrerad 9/175, daterad -81. Bladets mått: 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 66x80 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Utrop:
500 kr
måndag 27 november 2023
kl 19:26:19
Peter Tillberg
Läs mer om Peter Tillberg